Драма во Охрид: Ја претепал девојката среде улица

Вчера во 17 часот во полициската станица Центар, 20-годишната А.А. од Охрид пријавила дека, истиот ден во 15 часот и 20 минути на улицата „Кеј 13-ти Ноември“, физички била нападната од страна на лицето С.Б. Тој ја удрил со рака во пределот на лицето, при што и биле нанесени видливи повреди.

Повеќе: Драма во Охрид: Ја претепал девојката среде улица

Синоптичарите излегоа со НОВА ПРОГНОЗА: Еве што не очекува наредниве денови

Утре и во понеделник ќе биде претежно сончево и топло, на повеќе места со натпросечни дневни температури на воздухот.

Повеќе: Синоптичарите излегоа со НОВА ПРОГНОЗА: Еве што не очекува наредниве денови

Најпознатиот метеоролог на Балканот предвидува МНОГУ ДОЖД И СНЕГ - еве од кога!

Познатиот метеоролог проф. Зоран Задро, автор на страницата “Vremenska prognoza za RH i BiH – svakodnevna”, дал своја прогноза за оваа есен за Вечерњи лист.

Повеќе: Најпознатиот метеоролог на Балканот предвидува МНОГУ ДОЖД И СНЕГ - еве од кога!

(ФОТО) Ова е Македонецот прободен со нож во познат ресторан - почина на лице место

Македонецот Дени Димовски (31) е избоден до смрт во тепачка во ресторан во Мелбурн. Убиството се случило во раните утрински часови кога група непоканети гости околу 2 часот по полноќ се обиделе да влезат на приватна забава во ресторанот „Корзо грил хаус“, откако сопственикот на ресторанот се обидел да им ја затвори вратата, пишува весникот „Ејџ“.

Повеќе: (ФОТО) Ова е Македонецот прободен со нож во познат ресторан - почина на лице место

Вечерва се огласи ВМРО ДПМНЕ - Никола Груевски не ги испишал децата од ОУ „Димитар Миладинов“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски ги нема испишано децата од училиштето „Димитар Миладинов“, ниту планира да заминува некаде, соопшти ВМРО-ДПМНЕ вечерва.

Повеќе: Вечерва се огласи ВМРО ДПМНЕ - Никола Груевски не ги испишал децата од ОУ „Димитар Миладинов“

Пукање во Батинци, едно лице рането

Едно лице е рането во пукање што се случило вчера пред угостителски објект во село Батинци, Скопско. Од МВР информираат дека полицијата трага по напаѓачите.

Повеќе: Пукање во Батинци, едно лице рането

Ова е чекорот кој го превзеде опозициската ВМРО ДПМНЕ денеска

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство за генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, за злоупотреба на службената положба и овластување.

Повеќе: Ова е чекорот кој го превзеде опозициската ВМРО ДПМНЕ денеска

Голема трагедија - македонец избоден до смрт во познат ресторан

Дени Димовски (31) е избоден до смрт во тепачка на забава во еден ресторан во западниот дел на Мелбурн, Австралија, јавуваат австралиските медиуми.

Повеќе: Голема трагедија - македонец избоден до смрт во познат ресторан

Најпознатиот метеоролог на Балканот предвидува МНОГУ ДОЖД И СНЕГ - еве од кога!

Познатиот метеоролог проф. Зоран Задро, автор на страницата “Vremenska prognoza za RH i BiH – svakodnevna”, дал своја прогноза за оваа есен за Вечерњи лист.

Повеќе: Најпознатиот метеоролог на Балканот предвидува МНОГУ ДОЖД И СНЕГ - еве од кога!

Страница 9 од 1947