НОВА ТРАГЕДИЈА - Се удави маж

Вчера, половина час пред полноќ, во местото „Инката“ во Радовиш, 30-годишниот Р.А. од село Дедино од брегот скокнал во водите на брана „Мантово“, по што му се губи трагата.

Повеќе: НОВА ТРАГЕДИЈА - Се удави маж

Метеоролозите најавуваат НОВ ВЛАЖЕН БРАН - подгответе се за невреме!

Утре времето ќе биде претежно сончево и топло, на повеќе места со натпросечни дневни температури на воздухот.

Повеќе: Метеоролозите најавуваат НОВ ВЛАЖЕН БРАН - подгответе се за невреме!

УХМР ИЗЛЕЗЕ СО НАЈНОВО МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ - Од утре очекувајте го ОВА!

Утре времето ќе биде претежно сончево и топло, на повеќе места со натпросечни дневни температури на воздухот. Попладне почнувајќи од запад облачноста ќе се зголемува, а кон крајот на денот и во текот на ноќта како и во вторник претпладне, под влијание на нов влажен бран повторно ќе има на повеќе места нестабилност со поројни врнежи од дожд и грмежи, претежно во западните делови од земјава.

Повеќе: УХМР ИЗЛЕЗЕ СО НАЈНОВО МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ - Од утре очекувајте го ОВА!

16-годишен скопјанец доживеа хорор во тоалет во дискотека во градскиот парк!

На 09.09.2017 година во 22.40 часот, во дискотека во Градски Парк во Скопје, две непознати лица извршиле разбојништво над 16-годишник од Скопје. Во тоалетот на дискотеката, сторителите му се доближиле на малолетникот и му побарале пари.

Повеќе: 16-годишен скопјанец доживеа хорор во тоалет во дискотека во градскиот парк!

Страшна сообраќајка кај "Три чешми" - полицијата јавува за повеќе повредени, меѓу кои и деца!

На 09.09.2017 година во 18.05 часот на магистралниот пат Штип-Велес, атар на с.Три Чешми, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Шаран“ со светиниколски регистарски ознаки, управувано од М.Р. (37) од с.Долно Црнилиште, светиниколско и патничко возило „Форд Фокус“ со штипски регистарски ознаки, управувано од И.Ш. (43) од Штип.

Повеќе: Страшна сообраќајка кај "Три чешми" - полицијата јавува за повеќе повредени, меѓу кои и деца!

Македонската полиција на нозе: Исчезна 25-годишна девојка

На 09.09.2017 година во 14.30 часот во Полициска станица Неготино, Н.М. (31) од с.Долно Јаболчиште, со привремен престој во Неготино, пријавил дека на 09.09.2017 година околу 07.00 часот во непознат правец се оддалечила неговата сопруга М.М. (25). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

МИСТЕРИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Скокнал во водите на браната Мантово и му се губи секаква трага

На 09.09.2017 година околу 23.25 часот, на место викано „Инката“ во Радовиш, Р.А. (30) од с.Дедино од брегот скокнал во водите на брана „Мантово“, по што му се губи трагата. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

СДСМ: За само сто дена, Владата спроведе низа мерки со кои се унапредува социјалната заштита

Во првите сто дена од мандатот, како што соопштуваат од СДСМ, Владата спроведе низа мерки со коишто се унапредува социјалната заштита и се подобрува и олеснува животот на сите категории на граѓани.

Повеќе: СДСМ: За само сто дена, Владата спроведе низа мерки со кои се унапредува социјалната заштита

ВМРО-ДПМНЕ: СДС потроши над 350 милиони евра со кои можеше да изгради дури 21 ПЕТ-центри

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека владата предводена од СДСМ, расипнички потрошила над 350 милиони евра преку задолжување и повлекување на девизните резерви, за само 100 дена. За тие пари, како што велат од ВМРО-ДПМНЕ, можело да се изградат дури 21 објекти со најсовремена здравствена опрема.

Повеќе: ВМРО-ДПМНЕ: СДС потроши над 350 милиони евра со кои можеше да изгради дури 21 ПЕТ-центри

ВМРО-ДПМНЕ: Рашковски треба да биде исплашен бидејќи хаосот што тој и СДС го креираат еден ден ќе заврши

„Генералниот секретар на владата е исплашен затоа што е фатен во криминал. Драги Рашковски и треба да биде исплашен бидејќи хаосот што тој и СДС го креираат еден ден ќе заврши. Кога оваа неспособна гарнитура ќе си замине од власт, правната држава ќе се врати и секој ќе одговара за незаконските дејствија што ги сторил. Тоа важи и за Рашковски и за сите оние кои му помагаат или кои го бодрат да забраздува во криминал. Кривичната пријава против Рашковски е поткрепена со бројни докази со кои Генералниот секретар ќе се соочи на суд. Секој човек различно реагира во страв, кога е соочен со одговорност за тоа што го сторил. Рашковски не е над законите и треба добро да се подготви да се соочи со доказите кога ќе биде повикан на суд, а доказите се несоборливи“ велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Повеќе: ВМРО-ДПМНЕ: Рашковски треба да биде исплашен бидејќи хаосот што тој и СДС го креираат еден ден ќе...

Страница 8 од 1947